Хроника 01. април 2020. / 10:54

Маж кој избегал од затворот во Куманово е уапсен

Маж кој избегал од затворот во Куманово е уапсен

На 31.03.2020 во 21.50 часот полициски службеници од Полициска канцеларија Богданци го лишиле од слобода С.Ќ.(43) од Богданци, за кого била распишана потерница поради бегство од Затвор Куманово.

На 01.04.2020 во 00.40 часот лицето е предадено во кумановскиот затвор.