Хроника 13. февруари 2020. / 10:15

Маж и жена пронајдени мртви

Маж и жена пронајдени мртви

Маж и жена од Кратово вчера околу 20 часот биле пронајдени починати во својот дом, во помошна просторија во дворот од куќата лоцирана на улицата „Глигор Пазавански“ .

Случајот во полиција бил пријавен од страна на Итната медицинска помош која кај лицата констатирала смрт без траги на насилство. Станува збор за М.И.(67) и неговата сопруга Д.И.(66).

Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Кратово, а по наредба на Јавен обвинител телата на починатите биле дадени на обдукција, информираат од МВР.