Хроника 14. февруари 2020. / 14:02

Манијак сексуално вознемирува станарки и јавно се самозадоволува во зграда во Кисела Вода

Манијак сексуално вознемирува станарки и јавно се самозадоволува во зграда во Кисела Вода

Станарки на зграда во општина Кисела Вода се жалат дека се жртви на лице кое сексуално ги вознемирува. Станарите го пријавиле случајот во полиција и ги доставиле снимките од безбедносната камера, објави „Сител“.

Лицето сѐ уште не е пронајдено, ниту уапсено.

За ова дело се предвидува парична или казна затвор од една година, објави Сител.