Хроника 22. мај 2019. / 12:58

Малолетник силувал малолетник

Малолетник силувал малолетник

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 14-годишник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете“.

Според пријавеното на 11.05.2019 година во 21.30 часот пријавениот извршил други полови дејствија над 13-годишно момче од Скопје.