Хроника 17. јануари 2021. / 16:55

Малолетник од Струшко се обидел да силува 27-годишна девојка

Малолетник од Струшко се обидел да силува 27-годишна девојка

Малолетник од Струшко синоќа се обидел да силува 27-годишна девојка.

Случајот во полиција го пријавил вујкото на девојката, а против малолетникот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти СВР Охрид.

Во ОВР Струга, во 20 часот и 4 минути, 42-годишен жител на струшко село пријавил обид за обљуба од страна на малолетник врз негова 27-годишна внука. Во полициската станица Струга, во присуство на родител, со малолетникот бил извршен разговор, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, стои во соопштението.

Настанот се случил во домот на девојката, која успеала да се спаси од напаѓачот со викање и побарала помош од соседната куќа, каде живеел нејзиниот вујко.