Хроника 30. октомври 2019. / 16:19

Малолетник од Сарај прободен со нож

Малолетник од Сарај прободен со нож

Скопјанец во попладневните часови на 29. октомври во полиција пријавил дека неговиот малолетен син бил прoбоден со нож.

Според пријавата, инцидентот се случил во село Сарај, при што малолетникот бил повреден со нож во пределот на левата нога од негов соученик од скопското село Глумово.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.