Хроника 15. јануари 2021. / 16:51

Кривични пријави против три лица: Не ја почитувале мерката за изолација

Кривични пријави против три лица: Не ја почитувале мерката за изолација

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Х.Џ.(59), Б.Џ.(53) и Ф.Џ.(86), сите од с.Нераште, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пренесување заразна болест“.

Пријавените лица не ги почитувале мерката за изолација, согласно решението издадено од страна на ДСЗИ.