Хроника 16. септември 2019. / 11:17

Косовар уапсен на „Богородица“

Косовар уапсен на „Богородица“

На 15.09.2019 во 15:15 часот на Граничниот премин „Богородица“, при гранични проверки, И.Н.(50) од Косово на увид приложил српска патна исправа на име Х.Е.(43) од Р.Србија.

По извршена контрола било утврдено дека првата страница била фалсификувана.

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“, И.Н. бил лишен од слобода и задржан за понатамошна постапка.