Хроника 16. јануари 2019. / 10:15

Извадена девојка од водите на Вардар во Скопје, веднаш префрлена во болница

Извадена девојка од водите на Вардар во Скопје, веднаш префрлена во болница

Вчера во 22 часот и 08 минути, пријавeнo e во ЕИК дека на Кеј на река Вардар кај Галијата, женско лице се фрлило во реката, објави „Слободен печат“.

Од страна на УПС женското лице е извадено од реката под мостот на Железничка станица Скопје, по што е префрлено во Градската болница Свети Наум Охридски каде и е пружена медицинска помош.

Се работи за 22- годишната Ф. Н, објави МВР.