Хроника 26. март 2020. / 10:24

Изгоре „Шевролет“ во Прилеп

Изгоре „Шевролет“ во Прилеп

Синоќа во полициската станица во Прилеп, З.Б.(52) пријавил дека на улицата „Задарска“ во градот е опожарено неговото патничко возило „шевролет“ со прилепски регистарски ознаки.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа на полициската станица.