Хроника 08. август 2020. / 13:48

Изчезна 21-годишна жена и нејзиното 2-годишно дете

Изчезна 21-годишна жена и нејзиното 2-годишно дете

На 06.08.2020 во 11.30 часот во СВР Куманово, С.Р.(49) од с.Лојане, Липково, пријавила дека нејзината снаа А.С.(21) од Р.Косово, со привремен престој во Куманово, се оддалечила од семејната куќа, заедно со нејзиното двегодишно дете.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата, информираат од МВР.