Хроника 04. септември 2019. / 17:35

Избегната трагедија: Маж скокна од воз во движење во Велес

Избегната трагедија: Маж скокна од воз во движење во Велес

Во СВР Велес вчера било пријавено дека околу 15.00 часот на Железничката станица во Велес О.М.(34) од Велес, додека се наоѓал во еден од вагоните на возот, кој сообраќал од Гевгелија кон Табановце, откако возот ја намалил брзината, скокнал од возот и се повредил.

Тој бил пренесен во болницата во Велес, а увид на местото извршила екипа од СВР Велес.