Хроника 13. февруари 2020. / 15:53

Исчезнато 12-годишно девојче по шест дена пронајдено кај дечко и

Исчезнато 12-годишно девојче по шест дена пронајдено кај дечко и

Вчеравечер во 20.30 часот во Полициската станица Чаир, Б.Е. (44) од Скопје пријавила дека била пронајдена нејзината ќерка Ф.Е .(12) од Скопје, за која пријавија дека се оддалечила од својот дом на 6 февруари.

Според пријавеното, Ф.Е. била кај С.С., со кого била во врска.