Хроника 13. June 2018. / 13:17

Исчезна жена од Скопје – нејзиниот брат побара помош

Исчезна жена од Скопје – нејзиниот брат побара помош

Во Полициската станица Бит Пазар, 57-годишниот С.Н. од Скопје пријавил дека на 10.06.2018 година од дома во непознат правец се оддалечила неговата 53-годишна сестра В.З. од Скопје.

Полицијата презема мерки и работи на пронаоѓање на лицето.