Хроника 16. мај 2019. / 15:59

Исчезна жена од Куманово

Исчезна жена од Куманово

На 15.05.2019 година во 21:30 часот во СВР Куманово, И.С.(35) во с.Кокино, кумановско, пријавил дека на 11.05.2019 година од домот во непознат правец се оддалечила неговата невенчана сопруга В.М.(48).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.