Хроника 27. мај 2019. / 10:29

Исчезна турски студент од интернат во Скопје

Исчезна турски студент од интернат во Скопје

Завчера во 10:40 часот во полициската станица во Бит Пазар М.И.(26) вработен во турската амбасада во Скопје пријавил дека од интернатот на „Балканскиот Универзитет“ лоциран на улицата „Прохор Пчински“ се оддалечил студентот Б.М.А.(21) државјанин на Турција.

Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.