Хроника 09. август 2018. / 16:22

Исчезна тинејџерка од Радовиш

Исчезна тинејџерка од Радовиш

Вчера рано изутрината околу 05:00 часот во Полициската станица Радовиш, 45-годишниот Ј.Џ. од село Калугерица, радовишко, пријавил дека на 07.06.2018 година околу 21:30 часот од домот во непознат правец се оддалечила неговата малолетна 17-годишна ќерка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.