Хроника 20. февруари 2019. / 15:40

Исчезна 88-годишна жена од Ѓорче Петров

Исчезна 88-годишна жена од Ѓорче Петров

На 19.02.2019 година во 20:00 часот во полициската станица Ѓорче Петров, С.Ј.(62) пријавила дека од домот се оддалечила нејзината мајка Ц.Б.(88).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.