Хроника 11. October 2018. / 22:06

Исчезна 17 годишна девојка од Струмица

Исчезна 17 годишна девојка од Струмица

Вчера во Полициската станица Струмица, Р.М. (39) од Струмица пријавил дека истиот ден околу 17 часот неговата 17-годишна ќерка излегла од домот и до моментот на пријавување не се вратила.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.