Хроника 18. декември 2018. / 21:51

Исчезна 14-годишно момче од Скопје

Исчезна 14-годишно момче од Скопје

Вчера во 16:00 часот во Полициската станица Гази Баба П.В. раководител во Јавна установа за згрижување на деца пријавил дека на 16.12.2018 година од домот во непознат правец самоволно се оддалечил нивен 14 годишен штитеник.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.