Хроника 10. август 2020. / 12:35

ХОРОР ВО ИДРИЗОВО: Се обесил затвореник!

ХОРОР ВО ИДРИЗОВО: Се обесил затвореник!

Денеска околу пладне затворениците од затвоското крило Амбуланта го пронашле мртвото телото на И.С. од Кавадарци, пренесе Аваз.мк.

Затвореникот си го одзел животот со бесење.

Се работи за осудено лице кое што е осудено на повеќегодишна затворска казна и е зависник од наркотици, според информациите на Аваз.мк од затворот.

Телото на починатиот е предадено на органите за утврдување на околностите и причината на смртта.