Хроника 13. декември 2020. / 19:43

Групна тепачка во затворот во Скопје

Групна тепачка во затворот во Скопје

На 11.12.2020 околу 17.00 часот во СВР Скопје, С.И., вработен во Казнено поправна установа„Затвор Скопје“ пријавил дека околу 14,30 часот во Казнено поправна установа„Затвор Скопје“, осуденикот З.П.(36) бил физички нападнат од четири лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.