Хроника 03. септември 2019. / 09:15

Гори куќа утринава во Тафталиџе

Гори куќа утринава во Тафталиџе

Пожар утринава изби во куќа на улицата „Будимпештанска бр.31″ во скопската населба Тафталиџе, јавува МИА.

Од Противпожарната бригада на Град Скопје за МИА изјавија дека интервенираат со пет возила и 10 пожарникари. Пожарот кај нив е пријавен во осум часот.

Засега не се знае причината за пожарот.