Хроника 10. ноември 2020. / 22:59

(ФОТО) Тешка сообраќајна несреќа на крстосницата кај Сити мол

(ФОТО) Тешка сообраќајна  несреќа на крстосницата кај Сити мол

Вечерва на крстосницата кај Сити мол во Скопје се случи тешка сообраќајна несреќа во која учествуваа четири возила, објави ВЕЧЕР.

Се уште не е познато дали има повредени.

Оваа крстосница е позната во Скопје по брзото возење, а неретко се случува возила и пешаци да поминуваат на црвено светло.