Хроника 13. август 2019. / 10:13

(ФОТО) Тешка сообраќајка утрво кај Мавровка

(ФОТО) Тешка сообраќајка утрво кај Мавровка

Тешка сообраќајна несреќа изутринава се случи на крстосницата на булеварот Крсте Мисирков кај трговскиот центар Мавровка во Скопје, објави АлсатМ.

Во моментов сообраќајот се одвива отежнато бидејќи едната коловозна лента е блокирана.

Секој момент се очекува пристугнување на увидна екипа од МВР.