Хроника 06. септември 2019. / 22:34

(ФОТО) Тешка сообраќајка кај Катланово: Се преврте камион

(ФОТО) Тешка сообраќајка кај Катланово: Се преврте камион

Тешка сообраќајка вечерва се случи кај на автопатот Велес-Скопје кај Катланово, дознава 24 Инфо.

Еден камион е превртен, и една лента е затворена на автопатот.

Засега нема информации дали има повредени лица, како дошло до несреќата и колкава е штетата.

Се очекуваат детали.