Хроника 05. февруари 2021. / 19:38

(ФОТО) Сообраќајка во Куманово: Еден од автомобилите ќе завршел во река

(ФОТО) Сообраќајка во Куманово: Еден од автомобилите ќе завршел во река

Сообраќајна несреќа се случи попладнево на улицата „11 Ноември“ на т.н. „Бедински мост“ во Куманово. Според првичните информации од терен во несреќата учествувале три возила.

Од СВР Куманово велат дека се уште трае увидот во несреќата, по што ќе соопштаат повеќе информации.