Хроника 28. ноември 2020. / 22:06

(ФОТО) Сообраќајка во Аеродром, “настрадаа” и паркирани возила

(ФОТО) Сообраќајка во Аеродром, “настрадаа” и паркирани возила

Попладнево кај кафе барот Еквилибриум во населбата Аеродром се случила каранбол-сообраќајка во која едно лице е повредени, а е причинета голема материјална штета.

Како што пренесува порталот Курир, автомобил кој се движел со голема брзина откако се судрил со друго возило излетал и се забил во неколку паркирани автомобили.

По несреќата, возачот го напуштил местото, а според очевидците подоцна се вратил на местото преоблечен во друга облека на себе.

Фотографиите се направени од репортерот на Курир.