Хроника 20. мај 2020. / 12:46

(ФОТО) Сообраќајка на Илинденска

(ФОТО) Сообраќајка на Илинденска

Сообраќајна несреќа се случи во моментов на Илинденска во близина на Владата, во која што удрен е возач на мотор, но засега нема информации дали возачот на мотор и другите учесници се здобиле со повреди.

Како што објави „Вечер“, на местото на настанот има полиција која го контролира сообраќајот.

 

Фото: Вечер.мк
Фото: Вечер.мк