Хроника 13. јуни 2019. / 12:29

(ФОТО) Синот на замелник градоначалникот на Кочани прегази пешак

(ФОТО) Синот на замелник градоначалникот на Кочани прегази пешак

Синоќа во 21 часот на улица „Теодосија Паунов“ во Кочани, возило „БМВ“ со бугарски национални ознаки, управувано од М.С.(36) од Кочани, удрило во пешакот Ј.С.(52) од село Оризари, кочанско.

Несреќата е предизвикана на пешачки премин од страна на синот на заменик градоначалникот на Општина Кочани, Благој Ситновски.

Со тешки телесни повреди се здобила Ј.С. и била пренесена во Јавната здравствена установа во Кочани.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од полициската станица Кочани.