Хроника 08. декември 2019. / 14:14

(ФОТО) Се запалија два стана во зграда на Рузвелтова

(ФОТО) Се запалија два стана во зграда на Рузвелтова

Голем пожар во моментов се гасне во населбата Карпош 1. Два стана се запалиле на „Рузвелтова“ во зградата што се наоѓа над кафулето „Рузвелт“, објави „Република.мк“.

Како што кажуваат очевидци, зафатени биле два стана но се уште е непознато која е причината . Противпожарни екипи се обидуваат да го изгаснат пожарот, а непријатна миризба се чуствува во целата населба.