Хроника 07. април 2019. / 21:50

(ФОТО) Пожар на Водно – огнот брзо се шири

(ФОТО) Пожар на Водно – огнот брзо се шири

На скопската планина Водно предмалку избувна пожар, а пламените јазици брзо се шират, објави Курир.

Од официјалните власти се уште нема никакво известување.