Хроника 26. февруари 2021. / 15:09

(ФОТО) Нападнат и камерман кој снимал во живо на протестот за „Монструм“

(ФОТО) Нападнат и камерман кој снимал во живо на протестот за „Монструм“

Денеска при протестите за пресудите од случајот „Монструм“, група на демонстранти кои агресивно се однесуваа кон полицискиот блок, го нападнаа и камерманот и известувач од терен на Македонската информативна агенција-МИА.

На крајот на видеото кое одеше во живо, се гледа како лице му се доближува на камерманот, го прашува дали е припадник на медиумите и му ја турка камерата.