Хроника 03. јуни 2020. / 23:35

(ФОТО) Девојка предизвикала тешка сообраќајка во Центар

(ФОТО) Девојка предизвикала тешка сообраќајка во Центар

Тешка сообраќајна несреќа се случи во центарот на Скопје, пред ресторанот „5ка“ во непосредна близина на Министерството за економија.

Девојка со автомобил од марка БМВ излетала и удрила во столб по што уништила неколку паркирани автомобили.

Засега нема информации за повредени, но од фотографиите кои стигнаа до редакцијата на „Лидер“, предизвикана е огромна материјална штета.