Хроника 08. јануари 2020. / 13:05

Физички нападнати двајца малолетници во Кичево

Физички нападнати двајца малолетници во Кичево

Жител на Кичево синоќа извршил физички напад врз двајца малолетници во билјард клуб.

– Ноќеска во 00:10 часот, во билјард клуб лоциран на улицата „Маршал Тито“ во Кичево, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад од едно лице врз двајца малолетници, информира Стефан Димоски, портпаролот на СВР-Охрид.

Тој посочи дека се преземаат мерки за пронаоѓање на напаѓачот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.