Хроника 19. јануари 2021. / 09:04

Физички нападната 95-годишна скопјанка

Физички нападната 95-годишна скопјанка

На 17.01.2021 во 15.30 часот во полициска станица Петровец, С.К. пријавила дека нејзината мајка П.К.(95) од Скопје била физички нападната од друга жена со која престојувала во бања во близина на Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.