Хроника 19. јануари 2021. / 13:05

Фатен на дело: Маж вршел кражба во маркет

Фатен на дело: Маж вршел кражба во маркет

Маж во скопско Марино фатен на дело додека крадел во маркет.

-На 18.01.2021 во 13:20 часот во маркет во с.Марино, скопско, полициски службеници го лишиле од слобода З.П.(60) од с.Миладиновци, скопско, затоа што бил затекнат при извршување кражба во маркетот, соопштува полицијата.

Кај него биле пронајдени украдените предмети и биле вратени на сопственикот. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.