Хроника 07. декември 2020. / 23:09

ЕКСКЛУЗИВНО: Во Арачиново се бара украдената марихуана од Валандово

ЕКСКЛУЗИВНО: Во Арачиново се бара украдената марихуана од Валандово

Во Арачиново се трага по украдената марихуана од Јосифово, дознава Лидер од полициски извори.

На 04.12.2020 околу 03.00 часот, во Полициска станица Валандово беше пријавена кражба на марихуана од склад за марихуана на фирма во селото Јосифово.

Неколку лица со фантомки  провалиле во објектот го врзале лицето кое вршело обезбедување на складиштето за марихуана и го ограбиле истото.

Тогаш беше објавено дека СВР Струмица презема интензивни мерки и активности за целосно расчистување на настанот.

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски трет ден  молчи во врска со кражбата.