Хроника 30. септември 2020. / 21:32

Едно лице загина во тешка сообраќајка во Сингелиќ

Едно лице загина во тешка сообраќајка во Сингелиќ

Тешка сообраќајна несреќа се случила пред 20 часот кај училиштето во Сингелиќ.

Во несреќата учестувале мотор и машина за сечење на дрва.

Возачот на моторот е повреден и итно е префрлен со Брза помош, додека пак другото лице кое управувало со машината, починало.

Во моментов полицијата врши увид.