Хроника 13. септември 2020. / 09:12

Две лица повредени во сообраќајка кај Драчево

Две лица повредени во сообраќајка кај Драчево

Утринава на патот кон Драчево се случила сообраќајна несреќа во која се повредени две лица.

На местото на несреќата освен полицијата излегла и противпожарн екипа.

Во сударот учествувале две возила, Цитроен Саксо и Форд фиеста. Повредените се префрлени во Градската болница.

Увидот на полицијата се уште трае.