Хроника 13. јануари 2021. / 09:56

Две лица ограбиле бензинзска пумпа близу Бит-пазар

Две лица ограбиле бензинзска пумпа близу Бит-пазар

Вчера, во 4.28 часот, во СВР Скопје, И. И. (32) пријавил дека на бензинска пумпа на подрачјето на Бит-пазар две лица со закана одзеле пари од вработените.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.