Хроника 11. јули 2018. / 12:52

Две лица кај Охрид при рутинска контрола се уапсени

Две лица кај Охрид при рутинска контрола се уапсени

Вчера во 03 часот и 05 минути на магистралниот пат Кичево-Охрид кај паркингот во село Другово,биле лишени од слобода две лица.

Од страна на полициски службеници било сопрено патничко моторно возило „БМВ“ управувано од 29- годишниот С.А од Прилеп за кого била распишана централна потерница по наредба од Казнено поправна установа “Идризово“ за издржување на казна затвор во траење од една година и два месеци.

Како сопатник во ПМВ било лицето 36- годишниот Ф.Е од Прилеп. При преглед во возилото од страна на полициски службеници пронајдени биле и одземени предмети за кои постои основи на сомнение дека потекнуваат од кривично дело.

Лицата биле лишени од слобода и биле задржани во Полициската станица Кичево за понатамошна постапка.