Хроника 29. јуни 2020. / 19:52

Две деца загинаа во Струмичко откако трактор се преврте

Две деца загинаа во Струмичко откако трактор се преврте

Две малолетни деца на возраст од 14 и 15 години загинаа откако тракторот на кој се превезувале се превртел и паднал во река во близина на мост на локалниот пат село Добрејци и село Пиперево.

МВР соопшти дека несреќата во СВР Струмица е пријавена денеска во 15 и 15 часот. Увид на лице место извршија јавен обвинител, увидна екипа од СВР Струмица и лекар. По констатирање на причините за смртта телата на децата се предадени на семејствата.

Се работи на целосно документирање на настанот.