Хроника 16. февруари 2021. / 18:01

Двајца велешани сакале да ограбат продавница, но не успеале

Двајца велешани сакале да ограбат продавница, но не успеале

СВР Велес поднесе кривична пријава против К.Г.(30) и Љ.Ј.(36), двајцата од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

На 11.02.2021 во продажен објект во Велес, пријавените со закана се обиделе да одземат пари од вработената, но не успеале.