Хроника 10. април 2018. / 14:15

Драма во скопска сендвичара- вработената доживеала вистински пекол

Драма во скопска сендвичара- вработената доживеала вистински пекол

Скопјанка доживеала пеколна трета смена. Како што информира полцијата, вчера  во 23,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје,  било пријавено дека на булеварот „Крсте Мисирков“ во сендвичара две непознати маскирани лица со закана со нож од вработениот одзеле 8.400 денари по што го напуштиле местото на настанот.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.