Хроника 27. септември 2019. / 18:29

Драма во „Ситимол“: Maж со нож се заканувал на вработен

Драма во „Ситимол“: Maж со нож се заканувал на вработен

Вчеравечер околу 19.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен салон на мобилен оператор во трговскиот центар „Ситимол“ на ул.„Борис Трајковски“, по претходна вербална расправија во врска со користење на услуги, М.В.(63) од Скопје со нож се заканил на вработениот.

Тој бил приведен во Полициската станица Карпош, а по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.