Хроника 03. септември 2019. / 21:09

Драма во Идризово: Затвореничка претепала вработена во затворот

Драма во Идризово: Затвореничка претепала вработена во затворот

Доцна утрово било пријавено дела затвореничка нападнала вработена во КП Идризово, пренесува МВР.

Во СВР Скопје утринава во 2:08 часот било пријавено дека околу 1:30 часот, во женското одделение во Казнено-поправната установа Идризово, физички била нападната М.К.(45), вработена во установата од страна на Џ.Д.(39) од Охрид, која издржувала казна затвор.

За случајот е известен јавен обвинител, велат од МВР.