Хроника 10. јуни 2019. / 16:55

Драма Охрид: Советници се степале среде седница

Драма Охрид: Советници се степале среде седница

Двајца советници од општина Охрид, денеска се степале среде седница, на која се гласал ребаланс на буџетот, пренесе Сигнал.

Советникот од ДУИ Нефи Усеини и Џемаил Мена од коалицијата Беса/Алијанса за Албанците, физички се пресметале во салата каде што се одвивала седницата.

Присутен на настанот бил и градоначалникот на Охрид.

Советниците најпрво почнале на албански јазик вербално да си дофрлуваат, а подоцна и се степале.

Настанот е пријавен во полиција.