Хроника 12. ноември 2019. / 15:27

Добра вест: Пронајден скопјанец кој 8 дена бил пријавен за исчезнат

Добра вест: Пронајден скопјанец кој 8 дена бил пријавен за исчезнат

Македонската полиција соопшти дека после 8 дена е пронајден П.Д од Скопје кој беше пријавен за исчезнат.

-На 11.11.2019 во 22.30 часот пред казино на ул.,,Трифун Хаџи Јанев’’во Скопје, полициски службеници го пронашле П.Д.(53) од Скопје, за кој на 03.11.2019 беше пријавено дека се оддалечил од домот – соопштуваат од МВР.