Хроника 13. март 2019. / 17:52

Девојка од Чаир исчезна вчера вечерта

Девојка од Чаир исчезна вчера вечерта

Девојка од Чаир вчера вечерта си заминала од својот дом и заминала во непознат правец.

Нејзината мајка Е.И.(37) синоќа во 23:00 часот во Полициската станица Чаир,  пријавила дека истиот ден од дома во непознат правец се оддалечила нејзината ќерка В.И.(18), која боледувала од епилепсија.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.